úvod členové výpravy mapa cesty fotogalerie praktické info kniha hostů
1. CZ, PLN - Dora 2. PLN, EST - přejezd 3. EST - Narva, Lahemaa 4. EST - Lahemaa, Tallin 5. EST - Saaremaa 6. EST - Saaremaa 7. EST, LOT - Nigula 8. LOT - Sigulda, Riga 9. LOT - Kolka, Sliteres 10. LOT, LIT - Kuršská kosa 11. LIT, PLN - Křížový vrch 12. PLN - Lublin 13. PLN, CZ - Ojców, Krnov
Kontakt na výletníky:
Piškot - web
Burák - web
Janča
Libuška
12. den - 22.7. 2005
<- předchozí den následující den ->
Ráno jsme vstávali dost brzo (asi v 7), protože Libuška byla objednána na naší domovské univerzitě v Lublinu ke konzultaci ohledně své diplomky (týkající se jezer v okolí Lublinu). Na Instytut Nauk o Ziemi jsme dorazili přesně na čas a po krátkém pozdravu s oblíbeným profesorem limnologie - Markem, jsme nechali Libušku svému osudu a vyrazili přepadnout místní vyhlášené pekárny. Po naší návštěvě to v prodejně vypadalo, jak kdyby je vykradli. Jarda musel uhasit dlouhý absťák a narval do sebe cebulář. Nakoupili jsme také různé koblížky, malé pizzy a jiné mňamky - byl to rozhodně zajímavý účet, který jsme tam nechali. V poledne jsme pak měli na jednom z místních náměstí sraz s Dorou, kterou jsme vzali do na pizzu. Všichni se asi přejedli ke snídani a tak jsme z našich zbytků složili jednu celou pizzu a měli o doplněk k večeři postaráno. Důkladně přejedeni jsme se nasoukali do auta i s Dorou a hodili ji domů. Občas na Doru pokukovali ostatní řidiči, takže je nám pořád divné, že nemá chlapa. Na druhou stranu jak děvčata hodnotila, není v Polsku moc z čeho vybírat. To chlapci by si v Polsku určitě vybrali. No nic, raději otočíme virtuální list a dáme nový odstavec.

Z Dořiny rodné vísky jsme už nabrali směr domov. Poprvé jsme si při čerpání benzínu nezkontrolovali, zda berou karty a samozřejmě že nebrali. Nakonec jsme museli zaplatit v eurech za rozhodně kvalitní kurz. Už v Lublinu jsme věděli, že dnes to k Libušce domů určitě nestihnem a tak jsme se rozhodli ještě pro jedno nocování v Polsku. Na další den jsme si naplánovali NP Ojcowski nedaleko Krakowa, ke kterému jsme navečer dorazili. Cestou jsme se ale už domů podívali a to když jsme projeli vesnicí Czechy. Místo na spaní jsme nakonec našli u jediného zdejšího většího lesa a po rychlé večeři jsme zapluli do hajan.

<- předchozí den následující den ->